א ב ג ד ה ו ז
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
Add to calendar

לוחות היישוב

גמ"ח ע"ש חנה פערל מורגנשטרן הי"ד להשאלת משאבות חלב - לפרטים דינה לבנשטין
דרוש שומר ביום ראשון
מכירת מטפחות ובגדים-קולקציית אביב מבית אביה ששון
מתארגן בישוב חוג הורים בגישת שפר
נעלי גזית מגיעים אלינו לנריה

יעוץ עסקי

בס"ד

 

האם אני מתאים לפתיחת עסק?

שאלת השאלות של כל יזם מתחיל היא האם אני מתאים?!? האם יש בי את זה?

אז קודם כל אם שאלת את עצמך את השאלה הזו את\ה בדרך הנכונה.

התשובה לשאלה האם אתה מתאים? מתחלקת לשתיים!!!

1. התשובה הראשונה היא בעצם שאלה... האם אתה רוצה להיות יזם? הסוד הגדול של רוב המצליחנים הוא רצון. כמובן שיש הבדל גדול בין להגיד אני רוצה לבין לרצות. כאשר אנו רוצים משהו באמת אנחנו עושים הכול כדי להשיג אותו, מוכנים לשלם מחיר כדי להשיג אותו, והחשוב מכל, כישלון לעולם לא יעצור אותנו.

דוגמה קצת קיצונית אך מעוררת מחשבה. נניח שמילאת כרטיס הגרלה כלשהו, הפרס בהגרלה הוא מליון שקלים. כמובן שאחרי שהכרטיס שכב בכיסך לא מעט, אתה בודק אותו בשביל לזרוק שאריות נייר מהארנק שלך. בבדיקה הראשונה אתה מגלה שהמספרים דומים למספרי הזכייה.. בבדיקה השניה השלישית והחמישית, אתה מגלה שהם לא דומים... הם בול המספרים שזכו!!! אתה רץ לבן או בת הזוג שלך מנופף בכרטיס ומלמל משהו בשפה לא מובנת, בן זוגך שואל אותך מתי למדת לדבר כורדיסטנית עתיקה ואתה מתחיל לנשום נשימות לידה בזמן שאתה מראה לו את הכרטיס. הוא מסתכל בכרטיס ומתעלף. כמה דקות אחרי המהומה כשחזרתם לשפיות (ובן זוגך רטוב כולו מהדלי ששפכת עליו) אתם מגלים שהתאריך האחרון למשיכת הזכייה הוא... היום... מה היום... היום עד 5 אחה"צ ומה שעה עכשיו....3... עוד שעתיים...אתם מלבישים את הילדים, זורקים אותם לתיק רחצה, ואת התיק לבגאז'. "קדימה" צועקת בת הזוג "הפעם אני מרשה לך מהירות מופרזת, עקיפות, ואפילו לזרוק משפט שוביניסטי על כל נהגת שעקפת... העיקר שנגיע עד 5. נו קדימה... קדימה.." !???@?#?# והאוטו... לא מניע... "תישארי כאן,בן הזוג צועק אני הולך לעצור טרמפים..." - "טרמפים? אתה? ממתי?" ... "מעכשיו!!!" הגבר מתחיל לרוץ באקסטזה לכיוון הכביש. (ריצה שהייתה מזכה אותו בפרס יותר גדול ממיליון שקל, אם היה רץ באולימפיאדה) מבט בשעון... עוד שעה וחצי... אין טרמפים... עוד 10 דקות עוברות וכלום... הינה האטובוס... רגע! לפני 10 שנים נשבעתי שלעולם לא אעלה על אוטובוס... בעצם זו לא היתה שבועה, יותר הצהרה... מה הצהרה יותר רעיון... מה זה חשוב אני עולה! הנהג נעצר פותח את הדלת ומתנצל שאינו יכול להעלות נוסעים. החוק החדש שיצא בדיוק היום אוסר להעלות נוסעים שיעמדו באוטובוס... "בתא של המזוודות" הוא צועק "על הגג... רק תוציא אותי מפה..." הנהג מסתכל בו במבט מרחם משהו וסוגר את הדלת... "אני לא מוותר" הוא אומר לעצמו ואח"כ צועק לעצמו ומתחיל לרוץ אחרי האוטובוס... הסולם!!! הוא מגביר מהירות ומחזיק בסולם (מדובר באוטובוס משנות השמונים המוקדמות... היה סולם!!!). הוא מטפס לגג ונשכב למעלה נאחז בשפיץ ברזל שמצא... האוטובוס דוהר והוא נאחז כמו פעלולן מוכשר בסרט פעולה (עוד מקור הכנסה לא רע שכנראה היה מכניס לו קצת יותר ממליון)...אחרי נסיעה של נצח, האוטובוס נעצר באמצע העיר... הוא קופץ מהגג (גובה 2 מטר) ומתחיל לרוץ לכיוון המקום שם מחכה לו המיליון המיוחל... שלולית ענקית מולו מי סופר... הוא שועט קדימה. בור בכביש, היתקלות... הוא מתעופף, קם, "לא כואב!!!" מנער את הבגדים ובמקביל ממשיך לרוץ... מבט בשעון... עוד 12 דקות "אין סיכוי" לוחש לו הקול המוכר... (יצר הרע של המוטיבציה אם שאלתם) "בטח שיש!!!" הוא צועק, מושך לעברו מבט נבהל, של זקנה חביבה אך מפוחדת. אחרי שדרך על שני כלבים, הפיל שלשה פחים, ודילג על גדר תיל דוקרנית, הוא הגיע סוף סוף אל היעד. הוא מביט בשעון עוד 3 דקות נשארו לו... רץ כצבי ועף כנשר הוא מתקדם במעלה המדרגות של הבניין כנער צעיר. הוא נעמד מול הפקידה וצועק "יש!!!" "מה יש" היא צועקת עליו בחזרה..."הגעתי". הוא מסביר לה במהירות במה מדובר, היא מזעיקה את המנהל שמגיע, מסתכל בשעון, מביט בו ואומר... "חיכינו לך... הגעת ברגע האחרון יותר נכון בדקה האחרונה... בוא נראה אם זכית במיליון שקלים... את הכרטיס בבקשה..." כרטיס?!?!? אחרי מבט ארוך של הלם הוא צועק... "לעזאזל... השארתי אותו אצל אשתי...."

נכון היה רצון, ורצון אמיתי, רצון שמניע יזמים לפיסגה, אבל מה שהיה חסר לו הוא החלק השני של התשובה לשאלה -האם אני מתאים לפתיחת עסק? מרוב התלהבות עיוורון חושים והרצון לשינוי, הוא לא הבין שהמטרה היא לא להגיע לבנין בזמן, אלא להגיש את הכרטיס לפקיד בזמן... אז האם אתה מבין מהי המטרה שלך האם אתה נזהר לא לבלבל בין האמצעי או הדרך(להגיע בזמן לפקיד) למטרה (להגיש את הכרטיס לפקיד)? האם אתה נזהר לא להתחיל לרוץ לפני שבדקת שאתה מבין מהי המטרה... אם כן אתה בדרך הנכונה להיות יזם מצליח.

 
במאמר הבא בע"ה ננסה לבדוק כיצד לבחון נכון מהי המטרה שלך והדרכים להשיג אותה. נדבר על פתיחת עסק בצורה נכונה וההכנות שיש לעשות לפני שמחליטים על הקמת העסק.
 

אז נשתמע בזמן הקרוב...

אדיר עדני הכהן
טוהר מולטימדיה

ייעוץ עסקי שיווקי וקידום עסקים
1700-704-676
www.toharm.co.il

         רוצה באנר בחתימה שלך? צור  קשר למייל adir@toharm.co.il