א ב ג ד ה ו ז
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
Add to calendar

לוחות היישוב

גמ"ח ע"ש חנה פערל מורגנשטרן הי"ד להשאלת משאבות חלב - לפרטים דינה לבנשטין
דרוש שומר ביום ראשון
מכירת מטפחות ובגדים-קולקציית אביב מבית אביה ששון
מתארגן בישוב חוג הורים בגישת שפר
נעלי גזית מגיעים אלינו לנריה

זהירות בדרכים

תושבים יקרים שלום וברכה, ב"ה העבודות לסלילת הכביש בקראוונים הסתיימו. רבים הפונים אלי בבקשה לכתוב בפינה על עצירה באדום-לבן. עצירה, אפילו לזמן קצר משבשת את התנועה וגורמת לעומס גדול לשני הכיוונים.
אנא, אל תעצרו,  אפילו לא לזמן קצר. זה מסכן את הילדים והנוסעים.

------------

יציאה מחניה ברוורס- חלק מתושבי הישוב משתמשים בחניה פרטית הצמודה לביתם. לרוב, אנשים נכנסים לחניה בנסיעה רגילה ויוצאים ברוורס. יציאה ברוורס מחניה מסוכנת מאוד שכן אין באפשרות הנהג לראות מה מתרחש על המדרכה שאותה הוא חוצה עם רכבו. יתכן וילד נוסע במהירות על אופניו ועלולה חס וחלילה להתרחש תאונה. מומלץ: 1. להכנס לחניה ברוורס ולצאת אל הכביש בנסיעה רגילה. מאפשר לראות בקלות את המתרחש במדרכה ובכביש. 2. לבדוק לפני הכניסה לרכב האם יש ילד על המדרכה שאמור לעבור 3. לנסוע לאט ולא לצאת לכביש בפתאומיות.
חג שמח ובטוח לכולם, שבת שלום, מיכל גוטמן

------------

תושבים יקרים שלום וברכה, עמידה על הכביש בעת בקשת טרמפ. רבים מתושבי הישוב, מבוגרים וילדים, נעזרים בטרמפים כדי להגיע ממקום אחד לשני.  לעיתים הטרמפיסט מחכה על הכביש ממש, להגעת רכב. לא תמיד יש באפשרות הנהג המתקרב לעצור. עמידה על הכביש מסכנת מאוד את הטרמפיסטים, וגם את הנהגים. למרות הצורך העז בטרמפ אנא, עימדו רק על המדרכה. כך יוכל הנהג לעצור בבטחה בצד הכביש ולא לסכן ולהסתכן.
שבת שלום, מיכל גוטמן 

-------------

תושבים יקרים שלום וברכה, נסיעה איטית מצילה חיים- ככל שניסע לאט יותר כך נמנע אסון בעת תאונה או התפרצות לכביש. גם אם אתם ממהרים, חישבו לרגע, האם אתם באמת מוכנים לקחת את הסיכון הנלווה לנסיעה המהירה? את הנעשה אין להשיב, אי אפשר להזיז את גלגל הזמן לאחור... סעו לאט- שלא תצטערו...
שבת שלום. מיכל גוטמן

-----------------

תושבים יקרים שלום וברכה,
השבוע ביקר בישובנו הקט שוטר (אמיתי, חוץ מאלו שבאו בפורים). השוטר עמד בסובה והזכיר לכולם לשמור על חוקי התנועה גם כשאנו בישוב. אנו צריכים להתרגל לנסוע בישוב במודעות של "שוטר בישוב" תמיד, גם כשהוא לא כאן. זה ימנע מאיתנו הרבה עוגמת נפש וצרות...
פורים שמח, מיכל גוטמן

------------

חניה באזור הקראוונים -   מאחר שמקומות החניה הצטמצמו מאוד בעקבות העבודות, רבים המחנים את מכוניתם בצידי הכביש המוביל מהקבע לקראוונים. שימו לב, השבוע מכונית יצאה מהחניה בשולי הכביש בלי להסתכל קודם אם יש רכב המגיע לאזור. בזכות נסיעה איטית של הנהגת נמנע אסון. סעו בזהירות !!!
תזכורת: חובה להדליק אורות!     שבת שלום, מיכל גוטמן 

------------------

תושבים יקרים שלום וברכה,
שמירה על הימין-  בישובנו רוב הכבישים יחסית צרים. גם דרך הגישה לישוב צרה ומפותלת. יש להקפיד לשמור על נהיגה בצד הימני של הכביש.
נהיגה איטית- כאשר אנו נוהגים לאט אנו מפחיתים בצורה אוטומטית את הנזק הנגרם חס וחלילה כתוצאה מתאונה. 
למען בטיחות ילדנו, הקפידו על נהיגה זהירה!!
שבת שלום, מיכל גוטמן

-------------

תושבים יקרים שלום וברכה,
אורות - גם בתוך הישוב, אל תתעצלו, הדליקו אורות בבקשה !!!
חניה משני צידי הכביש- בקשה נוספת בענין: ברחוב המעגלי הרמן- טיברגר וכן ברחוב העליון (הטבעת) מותר לחנות בעיקרון רק בצד אחד של הכביש. ברגע שחונים בשני הצדדים, שני רכבים לא יכולים לעבור אחד מול השני בכביש.  אנא, גם אם התרגלתם לכך, נסו לשנות ולהתרגל לחנות בצורה שלא מסכנת אף אחד.
חורף טוב,  מיכל גוטמן

--------------

תושבים יקרים שלום וברכה,
השבוע ילד קטן התפרץ לכביש בקראוונים. בזכות נהיגה איטית וערנות מוגברת של הנהגת לא קרה ב"ה דבר.
וכעת, בעקבות פנית תושבים, הרחבה של המושג "זהירות בדרכים"- לא רק בכבישים... ילדים נשלחים לבד לגן מהאוטו, וקורה לא פעם, שהילד לא רוצה ללכת, או נזכר במשהו ורץ אחרי האוטו כדי להשיגו...  שימו לב, הביאו את ילדכם עד לפתח הגן, אל תסמכו על טוב ליבם של האנשים שכן טרחו וליוו את ילדיהם...
שבת שלום, מיכל

-----------

תושבים יקרים שלום וברכה, 

עצירה לפני מעבר חציה -  קיבלתי פניות מתושבים בענין זה. ילדים המבקשים לחצות את הכביש, מחכים בסבלנות על המדרכה בצמוד למעבר החציה. אך ישנם נהגים שלא מתיחסים אליהם וממשיכים לנסוע במקום לעצור ולתת לילדים לעבור. לעיתים קורה שילדים ממהרים להסעות בבוקר, וכמעט מפספסים את האוטובוס מכיוון שהם מחכים סמוך למעברי החציה ולא עוצרים להם. נכון, כולנו ממהרים בבקרים, אך אנחנו חייבים לאפשר לילדים לעבור בבטחה ובמהירות.    שימו לב! לפני מעבר חציה- מאטים. אם ישנם הולכי-רגל, עוצרים.
נסיעה בטוחה, ושבת שלום מיכל גוטמן

-------------

תושבים יקרים שלום וברכה.
נהיגה כאשר ילד/תינוק יושב על הברכיים-  קיבלתי פניה מתושבים בענין. ישנם אנשים שנוהגים ברכב כאשר תינוק יושב על ברכיהם, או קשור במנשא לגופם. האנשים שעושים זאת בודאי חושבים לעצמם: "אני נוסע לאט, בתוך הישוב בלבד,  זו נסיעה מאוד קצרה... כלום לא יקרה, אני נוהג בזהירות רבה מאוד... והילד בדיוק נרדם, קשה לי לקשור אותו, ועוד דקה אנחנו כבר צריכים לצאת..."   תנו לי להציע לכם מחשבה אחרת: אנחנו אף פעם לא יודעים מה יקרה. בכל רגע יכול לקפוץ לכביש חתול, ילד, רוכב אופניים. יכולה להתבצע עצירה פתאומית של רכב שנוסע מלפניך... גם אם אתם עושים את הכל כדי לנסוע בזהירות, זה בסוף לא תלוי רק בכם! אל תיקחו סיכון. אי אפשר להחזיר את הגלגל לאחור. הילד הוא לא כרית אויר! הושיבו אותו בבטחה בכסא המיועד לו וחיגרו אותו.  בבקשה!       
שבת שלום, מיכל גוטמן

-------------

תושבים יקרים שלום וברכה,
נסיעה בכבישי הישוב- כאשר אנו נוסעים בישוב, לא רק שצריכים לשמור על כל כללי התנועה ע"פ החוק, אלא שלדעתי יש להרגיל את עצמינו  לנסיעה איטית וזהירה אף יותר:  יש לנסוע לאט- מכל כיוון יכול לקפוץ לכביש ילד/ פעוט עם או בלי אופניים.  נסיעה איטית, תציל חיים בזמן אמת.
אין לעצור באמצע הכביש-  זה חוסם את המעבר בכביש וגורם למי שמאחורייך לעקוף בצורה שמסכנת חיי אדם.
כל אחד יקבל על עצמו שמירה על הכללים הללו, לטובת כולם!

-----------------

תושבים יקרים שלום וברכה!

ב"ה זכינו לגשמי ברכה השבוע.

תזכורת לגבי נסיעה בגשם:
סעו לאט ובזהירות.
הדליקו אורות.
בדקו את תקינות המגבים

בזמן שיורד גשם אנו משתדלים יותר לעצור להולכי-רגל המבקשים טרמפ.

שימו לב! כאשר אתם עוצרים, בדקו היטב שעצירתכם אינה מסכנת את התנועה, ואת הולכי הרגל.
 

הערה נוספת בקשר לסובה בקארוונים: בשם תושבים רבים הפונים אלי: סעו לאט, חנו בזהירות. השתדלו לעשות את פנית הפרסה בתוך הסובה ולא מחוצה לה על הכביש. 

חורף זהיר, מיכל גוטמן 

-------------------

תושבים יקרים שלום וברכה, 

חניה באזור הקרוואנים-  קיבלתי פניה בענין זה. למרות הקושי במציאת חניה באזור הקרוואנים בבוקר, התושבים מתבקשים לגלות אחריות ויצירתיות ולא להחנות בצורה שמסכנת את העוברים ושבים. במצב הקיים, בו מכוניות חונות בתוך הסובה משני הצדדים, האוטובוסים לא יכולים להכנס  וילדים צריכים לרוץ אל האוטובוס בצורה שמסכנת אותם ממש. אנא, למרות הקושי האמיתי, נסו והשתדלו להחנות בצורה שמאפשרת המשך מעבר בטוח למכוניות נוספות ולהולכי הרגל. שבת שלום, מיכל גוטמן.

-----------------

תושבים יקרים שלום וברכה, קיבלתי 2 הערות לאחרונה:
1. לילד עד גיל 9 אסור לחצות כביש לבד.
2. חניה בצידי הכבישים- בישוב ישנה תוכנית לגבי חניות בצידי הכבישים:
ברחוב של רוזנבאום-הרמן (מעגלי) ע"פ התוכנית אין לחנות בצד של טיברגר, עמרם...
ברחוב הכניסה לישוב יש לחנות רק בצד של לוי עוזי וחדווה ולא בצד של יונגרייס.
ברגע שחונים ב 2 הצדדים אין מעבר לשתי מכוניות במקביל.
חורף טוב, מיכל גוטמן

---------------

תושבים יקרים שלום וברכה,
1. השבוע ניתן גזר הדין במשפט הדן בדריסת 2 ילדים ע"י נהג מונית במעבר חציה באופקים. אחד הילדים ל"ע נהרג ואילו השני נפצע קשה. התאונה ארעה כאשר רכב עצר לילדים שחצו במעבר חציה ואילו נהג המונית עקף אותו ועלה על הילדים.

שימו לב- אסור לעקוף רכב שעצר ליד מעבר חציה.

2. השבוע התחילו העבודות בשכונת המייסדים. כל הרכבים שצריכים להגיע למזכירות לת"ת ולארבעת הגנים חונים כולם באזור הסובה. הדבר גורם ללחץ גדול מאוד בעיקר בשעות הבאת/החזרת הילדים מהגן. השתדלו עד כמה שאפשר לחנות בצורה שאינה מסכנת אף אחד. כמו כן, סעו לאט, סעו בזהירות. אל תתחילו לנסוע לפני שוידאתם שאין ילד בסביבות הרכב שלכם.
שבת שלום, מיכל גוטמן  michalg760@gmail.com

--------------------

תושבים יקרים שלום וברכה.
אין ספק שהנוף באזורינו עוצר נשימה. יש אנשים שההרים והטבע מסביב, גורמים להם לתחושה של חופש אין סופי ושחרור מכל חוק. לאחרונה התקבלו על שולחן הועדה תלונות על טרקטורונים ואופנועים הנוסעים ברחבי הישוב בלי שמירה על חוקי התנועה: כניסה לכביש ללא האטה/עצירה, נסיעה על מדרכות, נסיעה במהירות מופרזת ועוד. אנא, שימרו על החוק. הישוב מאוכלס ב"ה ב250 משפחות ומאות ילדים. שלא יהיה מאוחר מידי.         שבת שלום, מיכל גוטמן 

michalg760@gmail.com

----------------------

תושבים יקרים שלום וברכה, למרות שעסקתי כבר בנושא זה אני רואה צורך להמשיך ולכתוב בענין, עד שהדברים יופנמו: חניה על מעברי חציה. אסור לחנות על מעבר חציה. כמו כן, חניה באדום-לבן הצמוד למעבר נחשבת לחניה על מעבר חציה ממש. אנו מחנכים את ילדינו לעבור תמיד במעבר חציה בידיעה שזה המקום הבטוח ביותר לחצות בו את הכביש. כשרכב חונה על או בצמוד למעבר, הוא מסכן ממש את הילדים והמבוגרים שחוצים. אנא, הפסיקו לעשות זאת!!! שלא יהיה מאוחר מידי!
שבת שלום, מיכל גוטמן

-----------------------

תושבים יקרים שלום וברכה!
התעסקות בפלאפון תוך כדי נהיגה- מאז חדר הפלאפון לחיינו, אנחנו מחוברים אליו כמעט 24 שעות ביממה, שישה ימים בשבוע. צריך לזכור שכאשר אנחנו נכנסים לאוטו אין להתעסק בפלאפון! לפעמים אני נזכרת בהשתוממות בחיים שלפני הפלאפון... נסענו, חזרנו, ולא דיווחנו כל הזמן איפה אנו ומה מעשינו, מתי נגיע ואם יש עיכוב. כשאנו נוהגים ורוצים רק לרגע לראות מה כתוב בהודעת הסמס (אולי היא מאוד חשובה?), אנו צריכים לזכור שהפלאפון הוא רק מכשיר ושאפשר וצריך להסתדר שעה או יותר בלעדיו.     נסיעה טובה ובטוחה, מיכל גוטמן

-------------------------

תושבים יקרים שלום וברכה,
בכל נסיעה בישוב ומחוצה לו אנו עלולים להיות מופתעים: ילד שרץ אחרי כדור, חתול שקופץ לכביש, רכב מלפנים שעוצר בפיתאומיות ועוד..
חשוב להבין שבכל ארוע כזה מהירות הנסיעה משחקת תפקיד לא קטן.
רכב שנוסע מהר זמן התגובה שלו ארוך יותר. ואילו לרכב שנוסע לאט, קל יותר לעצור בזמן ולמנוע אסון.
הקפידו על נסיעה איטית בעיקר ברחבי הישוב. אל תהיו מופתעים!!
שבת שלום, מיכל גוטמן (לבקשות, רעיונות והצעות

michalg760@gmail.com

-------------------------------

תושבים יקרים שלום וברכה,
1. נסיעה באופנים- הגיעו פניות נוספות לשולחן הוועדה בענין נסיעה באופנים בערבים ובלילות ללא מחזירי אור. אנא, הקפידו על מחזירי אור, פנסים, ביגוד בהיר.
2. חניה על מעברי חציה- אנא! שימרו על החוק ועל הילדים! אל תחנו על ובסמוך למעברי חציה. זו סכנת נפשות.
3. שמירה על הימין- שימרו על נסיעה בנתיב. גם בסיבובים ובעיקולים שימרו על הימין!
4. אני מקבלת מאנשים תגובות כדוגמת: "שיניתי כמה מהרגלי בעיקבות קריאת הפינה" - זו המטרה! אני מקווה שהדברים יופנמו ויעברו למעשים. שנה טובה, שנה בטוחה בכבישים, במדרכות ובדרכים... מיכל גוטמן  michalg760@gmail.com

 

-----------------------------

תושבים יקרים שלום וברכה!

שנת הלימודים החלה ברוך ה'. רבים המגיעים עם רכב בכל יום לאזור הסובה בקראונים ולאזור המדרגות מתחת לבית-כנסת ע"מ להביא ולהחזיר את הילדים. עכשיו, כשנעשו שינויים בהסדרי ההליכה בקראונים, הצפיפות באזור הסובה גדלה מאוד. שימו לב וסעו וחנו בזהירות! אל תחנו בצורה כזאת המפריעה לכל התנועה. כאשר אתם מתחילים בנסיעה בדקו טוב טוב שאין ילדים לפני או מאחורי רכבכם.
הגיעו בקשות לשולחן הועדה- אל תחנו על מעברי חציה. אנו מרגילים את ילדנו מגיל צעיר, לחצות רק במעבר חציה. אך לצערנו בכל יום אנשים מחנים את רכבם על מעברי החציה (בעיקר מול טיברגר, גבאי וצפרי) זוהי ממש סכנת נפשות! אל תעשו זאת. לגבי פניות תושבים בענין משמרות זה"ב של תלמידי הת"ת: הענין נבדק אך אינו אפשרי.
סעו לאט, חנו בזהירות, שבת שלום,
מיכל גוטמן  michalg760@gmail.com

-------------------------

תושבים יקרים שלום וברכה,
ב"ה ישובנו נמצא בתנופת בניה. לא מזמן נסלל מחדש הכביש המחבר את שכונת זית רענן לשכונת הקבע (ממשפחת יונגרס לכיוון היציאה). הרחוב התאכלס במשפחות חדשות וכעת, כבכל שכונה, מסתובבים ילדים בשעות אחה"צ ומשחקים בחוץ. מכיוון שהתרגלנו במשך שנים לנסוע בכביש זה בתחושה שכבר יצאנו מאזור המגורים צריך לעשות שינוי מחשבתי ולהבין שהכביש הזה הוא כביש שנמצא בתוך בתי מגורים והנסיעה בו צריכה להיות בהתאם!
אנא, סעו לאט ושימו לב להולכי הרגל (הקטנים והגדולים)! סעו לאט, סעו בזהירות, מיכל גוטמן 
michalg760@gmail.com

-----------------------

תושבים יקרים שלום וברכה,
כביש הדואר-זית רענן. כביש הגישה לישוב צר ומפותל. ברוך ה', מס' המשפחות המתגוררות בישוב גדל בכל שנה ואיתו התנועה בכביש. הכביש עבר שיפוצים רבים מאז פתיחתו לפני 9 שנים בערך. הוא עבר הרחבה, עד כמה שאפשר, והחיבור לכביש הראשי שופץ ותוקן. אך עדיין צריך להקפיד על נסיעה איטית בכביש זה, ולהשתדל כמה שיותר לנסוע בו בזהירות. לפני מס' שבועות התקבל על שולחן הוועדה סיפור ממשפחה שנסעה החוצה מן הישוב וכמעט התנגשה ברכב שעשה פרסה באמצע הכביש בין העיקולים. ללא נסיעה איטית וזהירה זה היה נגמר חס וחלילה באסון.
סעו לאט, סעו בזהירות, מיכל גוטמן michalg760@gmail.com

 

-----------------------

תושבים יקרים שלום וברכה,
חנית רכבים ליד המכולת- ב"ה ישובנו התברך במכולת שהיא סופר (שכולו חסד..) לפני מס' שנים נעשו שינויים בחניה שליד המכולת כדי לאפשר ליותר רכבים לחנות בבטחה באזור המכולת. למרות זאת, עדיין יש מס' אנשים המחנים את רכבם ממש בכניסה למכולת וחוסמים את המעבר. הדבר מפריע מאוד בעיקר לאנשים היוצאים עם עגלה עמוסה ונאלצים לתמרן איתה ע"מ לא לפגוע ברכב החוסם את הכניסה. לעיתים אנשים מוסיפים חטא על פשע ומשאירים את הרכב מונע בזמן הקניות (קצרות ככל שיהיו- זה אסור). ואפרופו רכב מונע, לצערי הרב, פעמים רבות אני פוגשת ברכבים מונעים ללא נהג ברחבי הישוב (רק להביא דואר וכו'). אל תחכו לאסון כדי לקבל החלטה שלא לעשות זאת יותר- החליטו כבר מעכשיו: לא משאירים רכב מונע ללא נהג. נסיעה טובה וחניה נבונה, מיכל גוטמן  michalg760@gmail.com

-----------------------

תושבים יקרים שלום וברכה!
רכיבה על אופניים בישוב- ילדים, נוער ומבוגרים רבים רוכבים באופניים ברחבי הישוב. ראשית יש לזכור שכל רכיבה מחייבת קסדה תיקנית. שנית, ילדים רבים רוכבים על הכביש בצורה שמסכנת אותם מאוד! בישוב יש עליות וירידות רבות. קשה מאוד לילד לשמור על הימין כשהוא מתאמץ ברכיבה בעליה. הילד מרגיש שהוא נוסע בצד הכביש, בצד ימין, ובעצם בגלל המאמץ, האופניים מזגזגות למרכז הכביש. מנסיון, הילד אינו מודע למה שקורה לו! אסור לילדים לנסוע על הכביש, עדיף שיסעו על המדרכה בקצב המתאים להם.
כמו כן, התקבלה בקשה על שולחן הוועדה- נערים ונערות רוכבים בלילות. אנא, שימו אפוד זוהר ו/או מחזירי אור. בכבישים החשוכים הרוכב אינו נראה!! רכבו בזהירות.

מיכל גוטמן  michalg760@gmaail.com

-----------------------

שלום וברכה, סיפור שהגיע לשולחן הוועדה: "אף פעם אני לא משאירה את המפתחות ברכב. ברור לי שזו עלולה להיות סכנה גדולה אם אחד הילדים יכנס לרכב וחס וחלילה יתניע אותו. אבל מה שקרה בשבוע שעבר הפתיע אותי. אחד מילדי נכנס לרכב שחנה ליד הבית. הוריד את ה"הנדברקס" והכניס להילוך והאוטו התדרדר (הרכב אוטמטי). מזל שיצאתי בזמן, והצלחתי לעצור את האוטו." זהירות!! אם ילדכם נוהגים "לבלות" ברכב בזמנם הפנוי (לפני נסיעה אנחנו אומרים לילדים: "תכנסו כבר לאוטו, אמא עוד מעט באה") שימו לב לסכנות הקיימות גם ברכב ללא מפתח בסוויץ'.
נסיעה זהירה, חניה זהירה,

מיכל גוטמן  michalg760@gmaail.com

------------------------------

שלום וברכה,
תושבים פנו אלי בענין שכבר דובר עליו, אך כנראה טרם הופנם- חנית רכבים על ובצמוד למעברי חציה.
החוק קובע שאסור לחנות על מעבר חציה!
השארת רכב על ובסביבות מעבר חציה מסכנת את הולכי הרגל בעיקר כשמדובר בילדים קטנים, אך לא רק.
אנא, אל תזלזלו בחוקי התעבורה. הם נועדו לשמור על חיינו. הקפידו עליהם! שלא יהיה מאוחר מידי...
מיכל גוטמן  michalg760@gmail.com

 

-------------------------------------

תושבים יקרים שלום וברכה,
שמירה על הימין- באופן כללי, הכבישים בישובינו צרים ומתפתלים. מה שמחייב אותנו לנסוע לאט ובעיקר לשמור על נסיעה בנתיב שלנו, מבלי להכנס לנתיב הנגדי. נסיעה מהירה, ללא שמירה על הימין עלולה להביא להתנגשויות, או ל'כמעט התנגשויות'. גם אם את/ה בטוח/ה שאת/ה מסוגל לשלוט בכל מצב ברכב, ותוכל בשניה האחרונה לחזור לנתיב שלך מבלי לפגוע, לא בטוח שזה שבא/ה ממולך מסוגל/ת לאותו הדבר. סעו לאט, סעו בזהירות, שמרו על הימין!! מיכל גוטמן